Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności strony internetowej Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Poznaniu
Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Poznaniu zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Poznaniu.
- Data publikacji strony internetowej:
- Data ostatniej istotnej aktualizacji:
Status pod względem zgodności z ustawą
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności
- Deklarację sporządzono dnia:
- Deklaracja została ostatnio poddana przeglądowi i aktualizacji dnia:
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
- Za rozpatrywanie uwag i wniosków odpowiada: Zastępca Dyrektora Paweł Guzik.
- E-mail: sekretariat@word.poznan.pl
- Telefon: 61 829 01 80
Każdy ma prawo:
- zgłosić uwagi dotyczące dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
- zgłosić żądanie zapewnienia dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
- wnioskować o udostępnienie niedostępnej informacji w innej alternatywnej formie.
Żądanie musi zawierać:
- dane kontaktowe osoby zgłaszającej,
- wskazanie strony lub elementu strony, której dotyczy żądanie,
- wskazanie dogodnej formy udostępnienia informacji, jeśli żądanie dotyczy udostępnienia w formie alternatywnej informacji niedostępnej.
Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeśli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, powinno nastąpić najdalej w ciągu 2 miesięcy od daty zgłoszenia.
Skargi i odwołania
Na niedotrzymanie tych terminów oraz na odmowę realizacji żądania można złożyć skargę do organu nadzorującego pocztą lub drogą elektroniczną na adres:
- Organ nadzorujący: Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu
- Adres: al. Niepodległości 34, 61-714 Poznań
- E-mail: kancelaria@umww.pl
- Telefon: 61 626 66 66
Skargę można złożyć również do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Dostępność architektoniczna
Dostęp do stanowisk obsługi oraz do sal egzaminacyjnych WORD dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim jest możliwy przez poczekalnię od strony placu manewrowego.
Pracownik ochrony w razie potrzeby zapewni kontakt z odpowiednim pracownikiem Ośrodka.
Wyznaczono jedno miejsce parkingowe dla osób z niepełnosprawnością, tuż za bramą wjazdową na terenie WORD, oznakowane kopertą. Przed bramą wjazdową istnieje miejsce parkingowe publicznie dostępne, oznaczone niebieską kopertą.
Na parterze budynku znajduje się toaleta przystosowana dla osób z niepełnosprawnością.
Osoba niepełnosprawna uprawniona do korzystania z psa asystującego w uzasadnionych przypadkach może korzystać z pomocy takiego psa na terenie WORD.
Informacje dodatkowe
Ułatwienia
- Osoby przystępujące do egzaminu teoretycznego mogą korzystać z funkcjonalności ekranów dotykowych, jeżeli korzystanie z myszy stanowi dla nich trudność.
- Funkcjonuje system internetowej rezerwacji egzaminów, dzięki któremu osobista wizyta w siedzibie Ośrodka w celu zapisu na egzamin nie jest potrzebna.
- Dla ułatwienia kontaktu z WORD w typowych sprawach związanych z egzaminami na stronie internetowej WORD Poznań http://www.word.poznan.pl/egzaminy/dokumenty-do-pobrania/ umieszczone zostały pliki do pobrania.
- Strony internetowe WORD Poznań są kontrastowe, powiększenie obrazu może być uzyskane przez zastosowanie standardowych klawiszy (Ctrl +, Ctrl -). Zwiększenie kontrastu w systemie Windows 10 i Windows 11 jest możliwe przez skorzystanie z funkcji Duży kontrast, dostępnego także przez zastosowanie skrótu klawiszowego lewy Shift + lewy Alt +Printscreen.
Inne informacje i oświadczenia
WORD zabiega o to aby serwis informacyjny był zawsze aktualny, sformułowany w sposób jasny i zrozumiały, a wiadomości najnowsze, szczególnie istotne wyeksponowane były na stronie startowej. Podkreślamy przy tym otwartość na zewnętrzne sugestie dotyczące poprawy dostępności prezentowanych informacji.