Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Poznaniu

BIP BIP

Finały wojewódzkie XXXIII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych i gimnazjów

23 czerwca, 2010

W dniu 19.05.2010 r., w Gimnazjum nr 65 im. Orląt Lwowskich w Poznaniu, odbyły się finały wojewódzkie XXXIII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych i gimnazjów; turniej był też okazją do uroczystego otwarcia miasteczka ruchu drogowego, zorganizowanego na osiedlu Strzeszyn, między ulicami Horacego i Owidiusza.
Arleta Matuszewska – Przewodnicząca Rady Osiedla Strzeszyn – podziękowała wszystkim, którzy wspierali dzieło budowy obiektu; dzięki grantom otrzymanym od miasta i darowiznom powstało miasteczko, które może służyć wszystkim poznaniakom. Mariusz Prasek – Dyrektor poznańskiego WORD – przedstawił podejmowane przez Wojewódzką Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Poznaniu przedsięwzięcia promujące bezpieczeństwo na drogach regionu.
Po testach teoretycznych z przepisów ruchu drogowego uczniowie brali udział w sprawdzianie z umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, rywalizowali na terenie miasteczka ruchu drogowego, gdzie musieli wykazać się praktyczną znajomością przepisów i stosować się do ustawionych znaków oraz starali się bezbłędnie pokonać rowerowy tor przeszkód.
W turnieju w kategorii szkół podstawowych – o puchar Wojewody Wielkopolskiego – zwyciężyła drużyna reprezentująca Szkołę Podstawową w Dobrosołowie. Drugie miejsce zajęli reprezentanci Szkoły Podstawowej w Mikstacie, trzecie – uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 w Czarnkowie.
W turnieju w kategorii gimnazjów – o puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego – zwyciężyła drużyna reprezentująca Publiczne Gimnazjum w Mikstacie. Drugie miejsce zajęli reprezentanci Gimnazjum w Ryczywole, trzecie – uczniowie Zespołu Szkół w Obrze.
Turniej został zorganizowany przez Polski Związek Motorowy, Policję, Automobilklub Wielkopolski przy znaczącym wsparciu strażników szkolnych Straży Miejskiej Miasta Poznania i Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego z Wielkopolski.
Zwycięskie drużyny będą reprezentować Wielkopolskę w finale krajowym turnieju, który odbędzie się 10-12 czerwca 2010 r. w Poznaniu.