Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Poznaniu
Informacje uzupełniające o opłatach
- W związku z nowelizacją ustawy z dnia 28 lutego 2018r. o zmianie ustawy o kierujących (Dz.U. 2018r. poz.728) za część praktyczną egzaminu państwowego przeprowadzanego w stosunku do osób niepełnosprawnych posiadających orzeczenie lekarskie z adnotacją, że mogą prowadzić pojazd silnikowy po przystosowaniu go do rodzaju schorzenia, zwalnia się osoby niepełnosprawne, w przypadku, gdy jazda egzaminacyjna odbywa się pojazdem, o którym mowa w art.54 ust.5 pkt 1 ustawy z 5 stycznia 2011r. o kierujących pojazdami (Dz.U. z 2017r. poz.978 ze zm.).
- W przypadku, gdy osoba egzaminowana nie później niż na 2 dni przed planowanym egzaminem państwowym złożyła rezygnację z egzaminu w formie pisemnej, to wniesiona opłata podlega zaliczeniu na poczet odpowiedniej części egzaminu lub całości egzaminu przeprowadzonego w innym terminie, bądź podlega zwrotowi na pisemny wniosek osoby egzaminowanej (§3a ust.1 rozporządzenia MTBiGM z dnia 16 lipca 2013r. w sprawie wysokości opłat za przeprowadzenie egzaminu państwowego oraz stawek wynagrodzenia związanych z uzyskiwaniem uprawnień przez egzaminatorów (Dz.U. z 2014r. poz.974 ze zm.).
- Opłata za egzamin wniesiona na rachunek bankowy WORD w Poznaniu przy użyciu bankowości elektronicznej tj. wykorzystaniem funkcjonalności generatora rachunków ze strony internetowej WORD Poznań, wymaga potwierdzenia przed dokonaniem zapisu na egzamin.
- Osoby, które dokonały opłat za egzamin wyznaczony po terminie 18 stycznia 2013r. według stawek obowiązujących przed tą datą są zobowiązane do dokonania dopłaty wynikających z wprowadzenia z dniem 19 stycznia 2013r. rozporządzenia MTBiGM w sprawie wysokości opłat (…) (Dz.U. z 2014r. poz.974 ze zm.)