Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Poznaniu

BIP BIP

Wiedza i umiejętności poparte mini zestawem ratunkowym

27 lutego, 2009

25 stycznia 2008 r. w ramach realizowanego przez Stowarzyszenie „Droga i Bezpieczeństwo” programu „Wiedza i umiejętnosci poparte mini zestawem ratunkowym” studenci Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu otrzymali 800 zestawów do resuscytacji Laerdal Pocket Mask zakupionych przez Wojewódzki Osrodek Ruchu Drogowego w Poznaniu.
Celem programu jest propagowanie udzielania pierwszej pomocy medycznej poszkodowanym w wypadkach drogowych przez swiadków takich zdarzeń, a także ochrona udzielających pomocy przed potencjalnymi zakażeniami stąd wynikającymi.
Patronat honorowy nad programem objęli: Minister Zdrowia, Prezes Polskiej Rady Resuscytacji, Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Rektor Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.
W spotkaniu, które odbyło się w ramach VI Ogólnopolskiej Konferencji „Postępy w Anestezjologii, Intensywnej Terapii i Medycynie Ratunkowej” uczestniczył także Konsultant Wojewódzki w dziedzinie Medycyny Ratunkowej dla województwa wielkopolskiego dr Maciej Naskręt, który podkreslił istotnosć udzielania pierwszej pomocy medycznej przez swiadków zdarzeń drogowych.

brd brd2