Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Poznaniu

BIP BIP

ROAD SAFETY DAYS

23 września, 2020

W dniach 16-22 września 2020 r., w czasie trwania Europejskiego Tygodnia Mobilności, we wszystkich europejskich krajach prowadzona jest akcja pod nazwą ROAD SAFETY DAYS (Dni bezpieczeństwa ruchu drogowego). Działania te koordynowane są przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL oraz popierane m.in. przez Komisję Europejską i Europejską Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (ETSC).
18 września na ulicy Towarowej w Poznaniu odbyła się akcja pn. ROAD SAFETY DAYS, której działania ukierunkowane zostały na zapobieganie zdarzeniom na drodze, przede wszystkim wypadkom śmiertelnym.
W miejscu akcji powstało mobilne miasteczko ruchu drogowego, w którym odbyły się warsztaty edukacyjne związane z problematyką brd, prowadzone przez policjantów wielkopolskiej policji. Każda zainteresowana osoba mogła skorzystać z symulatora dachowania, przekonując się jak ważne jest prawidłowe zapięcie pasów bezpieczeństwa.
Ratownicy z AW i PZM chętnym uczestnikom przypominali podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
Pracownicy WORD Poznań zorganizowali, przy współpracy ze strażnikami miejskimi Straży Miejskiej Miasta Poznania stoisko edukacyjne, w którym każda osoba została wyposażona w elementy odblaskowe, których używanie szczególnie w zbliżającym się okresie jesienno-zimowym znacząco wpływa na bezpieczeństwo osób pieszych oraz materiały edukacyjne przypominające zasady bezpiecznego poruszania się po drogach.