Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Poznaniu

BIP BIP

W trosce o rowerzystów…

3 września, 2019

Poznański WORD po raz kolejny przygotował szkolny kalendarz rowerzysty na rok szkolny 2019/2020

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Poznaniu od lat współpracuje z placówkami oświatowymi z Wielkopolski w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego; przygotowuje i wydaje pomoce edukacyjno-oświatowe kierowane do najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Od kilku już lat dużym zainteresowaniem cieszy się szkolny kalendarz rowerzysty, dlatego też postanowiliśmy przygotować uaktualnione wydanie również na bieżący rok szkolny. Wydawnictwo, przeznaczone – przede wszystkim – dla uczniów szkoły podstawowej, przygotowujących się do zdobycia karty rowerowej, może też przydać się starszym rowerzystom do utrwalenia swoich wiadomości na temat bezpieczeństwa na drodze oraz nauczycielom prowadzącym zajęcia z wychowania komunikacyjnego w szkołach.
Poręczny, kolorowy kalendarz zawiera miejsce na codzienne zapiski, plan lekcji, spis adresów i telefonów, wspomnienia wakacyjne, etc. Przede wszystkim jednak uczniowie znajdą w nim wiele przydatnych informacji na temat przepisów prawa o ruchu drogowym, aktualny kodeks rowerzysty, przykładowe sytuacje drogowe, wybrane znaki drogowe wraz komentarzem, zalecenia na temat techniki jazdy rowerem, zasady udzielania pierwszej pomocy oraz wiele ciekawostek związanych z rowerem. „Kalendarz…” wyróżnia się atrakcyjną szatą graficzną – dzięki czemu omawiane w nim przepisy stają się zrozumiałe dla młodych miłośników dwóch kółek. Autorzy wydawnictwa przygotowali też – bogato ilustrowane – propozycje wycieczek rowerowych na terenie Wielkopolski.
Od pewnego czasu media informują o rosnącej liczbie wypadków z udziałem rowerzystów, zarówno ofiar jak i sprawców zdarzeń. Mam nadzieję, że „Szkolny kalendarz rowerzysty” przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa na drogach, zwłaszcza wśród niechronionych uczestników ruchu drogowego. Wydawnictwo trafi w najbliższym czasie do wybranych szkół na terenie naszego regionu.