Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Poznaniu

BIP BIP

Autochodzik – w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego

14 lipca, 2009

Dnia 13 lutego 2009 roku w Przedszkolu nr 10 w Poznaniu, na os. Oświecenia, odbyła się uroczystość przekazania zestawu AUTOCHODZIK, zakupionego przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Poznaniu, przeznaczonego do prowadzenia zajęć z zakresu wychowania komunikacyjnego wśród najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Zestaw składa się z ponad 100 elementów; autka, znaki drogowe, sygnalizatory, słupki, zebry, strzałki, pachołki mieszczą się w przenośnej torbie , która po rozpakowaniu tworzy niezwykły namiot, który może być stacją benzynową, kawiarnią…
Wszystkie części wykonane są ze specjalnego materiału, a dzięki dodatkowym wzmocnieniom mogą być wykorzystywane w różnych miejscach. Zestaw dostosowany jest do percepcji i poziomu rozwoju ruchowego dzieci w wieku od 4 do 8 lat. Dzięki zabawom z wykorzystaniem elementów AUTOCHODZIKA uczymy dzieci przepisów ruchu drogowego i przygotowujemy najmłodszych do uczestnictwa w ruchu drogowym.
Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Poznaniu od kilku lat współpracuje z Radą Osiedla Zielone Rataje, realizując wspólnie z policją przedsięwzięcia związane z poprawą bezpieczeństwa na drodze. WORD pomaga w organizacji spotkań i pogadanek edukacyjnych w przedszkolach i szkołach, a także wyposaża placówki oświatowe w pomoce dydaktyczne i edukacyjne do realizacji zajęć z wychowania komunikacyjnego.
Podczas spotkania policjantki przeprowadziły krótką pogadankę i konkurs dotyczący znajomości przepisów ruchu drogowego wśród najmłodszych. Dzieci wykazały się znajomością przepisów, a udzielane odpowiedzi wzbudziły uznanie zaproszonych gości. Przedszkolaki otrzymały również kamizelki odblaskowe oraz książeczki edukacyjne, przygotowane przez poznański WORD. A potem już była zabawa… edukacyjna oczywiście.
Uroczystość była związana z realizowaną przez Radę Osiedla Zielone Rataje, przy współpracy z Wojewódzką Radą Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Poznaniu, autorskiego programu „Wychowania komunikacyjnego”. Aby zainteresować swoich najmłodszych mieszkańców bezpieczeństwem ruchu drogowego wyposażono dwa ratajskie przedszkola (nr 9 i 10) w zestawy AUTOCHODZIK.
Uważamy, że jeśli dzięki tej akcji choć jedno dziecko uda się uchronić przed niebezpiecznym wypadkiem będzie to nasz wielki sukces. Program będzie kontynuowany w kolejnych miesiącach, tak aby wiosną tego roku otworzyć miasteczko ruchu drogowego wraz z pracownią w Gimnazjum nr 23.

brd brd2 brd3