Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Poznaniu

BIP BIP

Bezpieczeństwo – wspólna sprawa

26 lutego, 2009

Stowarzyszenie Instytut Zachodni i działające w jego ramach Regionalne Centrum Informacji Europejskiej w Poznaniu zapraszają nauczycieli do udziału w projekcie „Bezpieczeństwo – wspólna sprawa”. Celem projektu jest podniesienie świadomości oraz poprawa bezpieczeństwa poprzez działania informacyjno — edukacyjne.

W ramach projektu prowadzone będą następujące działania:
1. Szkolenia dla nauczycieli szkół podstawowych i gimnazjalnych z obszarów wiejskich i miast do 25 tys. mieszkańców nt „Bezpieczeństwo ruchu drogowego”, które odbędą się w następujących miastach: 19.09.br- Poznań, 22.09.br – Piła, 23.09.br – Leszno, 24.09.br – Kalisz, 25.09.br – Konin.
2. Konkurs pt „Lekcja z BRD” dla nauczycieli w/w szkół na najciekawszy i oryginalny scenariusz zajęć z zakresu BRD, który musi być powiązany z nauczanymi przedmiotami w szkole. Najlepsze scenariusze pojawią się w publikacji wydanej w ramach projektu.
3. Konkurs fotograficzny pt „Niebezpieczne miejsca w moim otoczeniu”, w którym dzieci i młodzież z pomocą rodziców i nauczycieli sfotografują niebezpieczne miejsca w swoim otoczeniu.
4. Festyn dla mieszkańców Wielkopolski, który odbędzie się 26.10.2008 r. w Poznaniu w Centrum Handlowym M1.

 

Projekt adresowany jest do dzieci, młodzież, nauczyciele i mieszkańcy obszarów wiejskich na terenie województwa wielkopolskiego. Szczegółowe informacje: na stronie internetowej www.rcie.poznan.pl/projekty, pod adresem mailowym: brd@rcie.poznan.pl, pod nr tel. 061 852 41 62
Projekt jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu — Fundusz Inicjatyw Obywatelskich